Skip to main content
Loading...
Szukaj
Logowanie
Dane logowania.
Nie masz konta? Załóż je tutaj.
Zarejestruj się
Zarejestruj się
Masz konto? Zaloguj się tutaj.

The multidimensionality of cybersecurity. Fotorelacja z konferencji

mask

Konferencja naukowa "Wielowymiarowość cyberbezpieczeństwa", zorganizowana przez UTH, udowodniła, że dyskusja na temat cyberbezpieczeństwa jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek, stanowiąc istotne forum dla specjalistów z całego świata, aby dzielić się wiedzą i wspólnie pracować nad rozwiązaniami zwiększającymi bezpieczeństwo w przestrzeni online.

The multidimensionality of cybersecurity. Fotorelacja z konferencji

Uroczyste otwarcie konferencji

24-26 kwietnia 2024 roku w Hotelu Holiday Inn Resort w Józefowie odbyła się pierwsza Międzynarodowa Konferencja „The multidimensionality of cybersecurity”. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Uczelnię Techniczno-Handlową im. Heleny Chodkowskiej i otwarte przez rektora UTH, dr Justynę Żylińską. 

Podstawowym celem trzydniowej konferencji było zainicjowanie dyskusji na temat różnorodnych aspektów cyberbezpieczeństwa, obejmujących kwestie społeczne, polityczne, techniczne oraz prawne. 

Wydarzenie uhonorował swoją obecnością wiceprezes Rady Ministrów, minister Cyfryzacji, dr Krzysztof Gawkowski. W swoim wystąpieniu omówił między innymi kwestie bezpieczeństwa obywateli związane z ogromem danych gromadzonych i przetwarzanych codziennie, jak również odpowiedzialność rządu za cyberbezpieczeństwo. 

- Potrzeba nam regulacji, które będą dawały tę odpowiedzialność. Potrzeba nam regulacji w świecie, który dysponuje naszymi danymi, bo te dane oddaliśmy światu cyfrowemu, często nie wiedząc, co mogą zrobić i ile mogą nas kosztować — powiedział Krzysztof Gawkowski.

Wystąpienie to wprowadziło uczestników w tematykę konferencji, stawiając pytania o granice prywatności i regulacje w obecnych czasach.

Główne tematy i wystąpienia

Po przemówieniu wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Cyfryzacji, list od Krzysztofa Hetmana, Ministra Rozwoju i Technologii, został przekazany pani rektor. List w imieniu Ministra Hetmana odczytał dr Mariusz Filipek, pełnomocnik ds. Deregulacji i Dialogu Gospodarczego.

Po tej ceremonii, uczestnicy zgromadzeni w sali oraz obserwujący wydarzenie online przystąpili do pierwszego panelu dyskusyjnego. Panel ten skupił się na różnych aspektach cyberbezpieczeństwa. Prelegenci analizowali różne wyzwania i zagrożenia w cyberprzestrzeni, biorąc pod uwagę formy cyberprzestępczości oraz podejmowane działania wykrywcze.

Trzy panele dyskusyjne

W trakcie drugiego dnia konferencji, który przypadał na czwartek, 25 kwietnia, odbyły się trzy panele dyskusyjne skoncentrowane na:

  • społecznym wymiarze cyberbezpieczeństwa,
  • aspektach prawnych cyberbezpieczeństwa,
  • wymiarze transgranicznym cyberbezpieczeństwa.

Podczas ostatniego z zaplanowanych paneli Międzynarodowej Konferencji Naukowej omówiono cyberbezpieczeństwo w kontekście Europy Środkowej i Wschodniej. Dyskusja skupiła się na filozoficznych, politycznych i wojskowych aspektach, które wpływają na bezpieczeństwo cyfrowe tych regionów.

Międzynarodowa wymiana doświadczeń 

Trzydniowa konferencja w Józefowie okazała się doskonałą okazją do międzynarodowej wymiany doświadczeń i wiedzy w obszarze cyberbezpieczeństwa. Eksperci z różnych krajów, w tym z Polski, Ukrainy, Litwy, Wielkiej Brytanii, Czech, Włoch, Austrii i USA, podzielili się swoimi spostrzeżeniami i osiągnięciami.

Organizatorzy wydarzenia mają nadzieję, że to spotkanie stanie się początkiem pogłębionych rozważań nad kluczowymi kwestiami cyberprzestrzeni, takimi jak możliwości rozwoju, wyzwania technologiczne, a także ryzyka i zagrożenia, które niesie za sobą cyfryzacja. Wspólna dyskusja na temat współczesnych problemów oraz wymiana doświadczeń między międzynarodowymi ekspertami mają na celu lepsze zrozumienie i skuteczniejsze przeciwdziałanie cyberzagrożeniom, z którymi mierzy się współczesny świat.

"Security Magazine" był patronem medialnym tego wydarzenia.

Oceń artykuł

Powiązane materiały

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat
cyberbezpieczeństwa