Skip to main content
Loading...
Szukaj
Logowanie
Dane logowania.
Nie masz konta? Załóż je tutaj.
Zarejestruj się
Zarejestruj się
Masz konto? Zaloguj się tutaj.

Dołącz do CBZC – STAŃ PO DOBREJ STRONIE

Dołącz do CBZC – STAŃ PO DOBREJ STRONIE

Masz pasję do technologii i chcesz pomagać w zapewnianiu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni? Służba w CBZC może być dla Ciebie idealnym wyborem.

Dołącz do CBZC

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości to jednostka organizacyjna Policji, która posiada komórki w każdym mieście wojewódzkim w kraju, skupiająca się na zapobieganiu, ściganiu i zwalczaniu przestępczości w cyberprzestrzeni. Służba w CBZC to nie tylko praca przed komputerem. To też udział w wielu operacjach, szkoleniach krajowych i międzynarodowych. Najnowsze rozwiązania z zakresu informatyki śledczej, czynności operacyjne i procesowe. Praca w takim środowisku jest niezwykle ekscytująca i daje możliwość rozwoju zawodowego w różnych aspektach.

Co daje służba w CBZC?

  • Gwarancję stałego rozwoju i poszerzania swoich umiejętności.

  • Perspektywę rozwiązywania skomplikowanych problemów, analizowania dowodów cyfrowych i pracę z wykwalifikowanymi specjalistami na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

  • Stabilność zawodową. Na stanowisku związanym z bezpośrednim zwalczaniem cyberprzestępczości oprócz policyjnego wynagrodzenia przysługuje specjalne świadczenie, które wynosi pomiędzy ok. 5100 zł — 9500 zł brutto.

Jesteś zainteresowany walką z cyberprzestępczością? Służba w CBZC może być dla Ciebie pasjonującym wyzwaniem. Da Ci możliwość realnej poprawy bezpieczeństwa innych w sieci oraz rozwijania swoich umiejętności.

Dołącz do walki z cyberprzestępczością i pomóż w tworzeniu bezpiecznej przyszłości w wirtualnym świecie! Wstąp do CBZC! #stanpodobrejstronie

Jak chronić biznes przed zagrożeniami?

Zaniedbania w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego to zaproszenie cyberprzestępców do zarabiania naszym kosztem. Zobacz, co możesz zrobić, żeby zabezpieczyć swoją firmę przed phishingiem, malware oraz innymi popularnymi atakami. Przeczytaj przewodnik Grandmetric o cyberbezpieczeństwie w biznesie, zabezpiecz się, by nie musieć uczyć się na błędach! Materiał pomoże Ci zabezpieczyć Twoją organizację i rozpocząć świadome zarządzanie cyberbezpieczeństwem.

Współpraca między NASK a CBZC

Państwowy Instytut Badawczy NASK i Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC) podpisały specjalne porozumienie, formalizując swoją dotychczasową współpracę w zakresie cyberbezpieczeństwa. Porozumienie, podpisane 29 września 2023 r., stanowi ważny krok w umacnianiu działań obu instytucji przeciwko cyberprzestępczości. Dyrektor NASK, Wojciech Pawlak, podkreślił znaczenie tej współpracy, dziękując pracownikom CBZC za ich wkład. Nadinspektor Adam Cieślak z CBZC wyraził nadzieję na dalsze umocnienie partnerstwa. Współpraca będzie obejmować wymianę informacji, technologii oraz realizację wspólnych projektów edukacyjnych i prewencyjnych.

W praktyce współpraca między działającym w strukturach NASK zespołem CSIRT NASK a CBZC realizowana była regularnie już przed podpisaniem porozumienia. Pracownicy CBZC byli także współautorami wielu publikacji realizowanych przez NASK, współprowadzili webinary, przekazywali dane statystyczne i angażowali się w wiele przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym.

Jak przygotować firmę do DORA i NIS 2?

Secfense, firma działająca w obszarze cyberbezpieczeństwa, przygotowała praktyczny poradnik dla przedsiębiorców „Analiza regulacji DORA i NIS2 w kontekście cyberbezpieczeństwa przedsiębiorstw w UE” wyjaśniający, kogo dotyczą regulacje DORA i NIS 2 oraz jakich konkretnych działań wymagają od organizacji. Powstał we współpracy z ekspertami Fundacji Law4Tech. Celem nowych regulacji jest ochrona instytucji państwowych i przedsiębiorstw działających w obszarach kluczowych przed cyberzagrożeniami. Budzą jednak dużo wątpliwości.

Jak przygotować organizację do ich wprowadzenia? Kogo w szczególności obowiązują i zastosowania jakich rozwiązań chroniących przed cyberprzestępcami wymagają? — W rozporządzeniu i dyrektywie trudno jest znaleźć konkretne zalecenia dotyczące technologii, które należy wdrożyć. To dlatego poprosiliśmy prawników z Fundacji Law4Tech o przygotowanie specjalistycznej analizy DORA i NIS 2 pod kątem wymagań stawianych firmom, odpowiedzialności za wprowadzenie nowych przepisów oraz konkretnych technologii, które UE zaleca wdrożyć. Szczególną uwagę poświęciliśmy w tej analizie mechanizmom silnego uwierzytelniania, które są dziś podstawowym zabezpieczeniem wszechstronnie chroniącym przed nieuprawnionym dostępem do kluczowych zasobów informacyjnych – mówi Tomasz Kowalski, współzałożyciel i CEO Secfense.

Na podstawie raportu powstał e-book, zawierający najważniejsze informacje o nowych aktach prawnych, opis obowiązków, jakie z nich wynikają, dane na temat osób odpowiedzialnych za wdrożenie oraz kar, które grożą organizacjom za niedostosowanie się do nowych wymagań. Duża część poradnika poświęcona jest rozwiązaniom MFA. E-book można pobrać bezpłatnie ze strony Secfense.

Oceń artykuł

Jak możesz czytać Security Magazine?

  1. Kliknij w POBIERZ - rozpocznie się pobieranie PDF-a na Twoje urządzenie.
  2. Śledź nasze kanały na Facebooku, LinkedIn i TikTok - tam również udostępniamy informacje na temat wydania
  3. W przystępny sposób korzystaj z lektury za pomocą ISSUU — poniżej.

Sprawdź się!

Powiązane materiały

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat
cyberbezpieczeństwa