Skip to main content
Loading...
Szukaj
Logowanie
Dane logowania.
Nie masz konta? Załóż je tutaj.
Zarejestruj się
Zarejestruj się
Masz konto? Zaloguj się tutaj.

Studia podyplomowe
"Cyberbezpieczeństwo"

Studia podyplomowe <br> "Cyberbezpieczeństwo"

Umiejętność zapewnienia bezpieczeństwa cyfrowego jest dziś jedną z najczęściej poszukiwanych kompetencji. Coraz większa liczba ataków i wprowadzenie nowych przepisów prawnych, jak dyrektywa NIS2, która wkrótce wejdzie w życie, wymuszają nowego podejścia w zarządzaniu cyberbezpieczeństwem. Dlatego dziś jest idealny moment, aby rozpocząć naukę na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Ważne informacje

Tryb
Zaoczne
Rodzaj
Podyplomowe
Forma edukacji
Hybrydowe
Początek nauki
2024-10-15
Ilość godzin
190
Nauka
płatna
Dofinansowanie
Nie

Twoja ścieżka do praktycznej wiedzy

Studia podyplomowe na kierunku Cyberbezpieczeństwo to nie tylko szansa na zdobycie umiejętności niezbędnych w szybko rozwijającej się branży IT, ale także wyjątkowa okazja do nauki pod okiem ekspertów z renomowanej firmy Perceptus. 

- Wykształcenie akademickie jest dziś często uznawane w branży nowych technologii za zbędne. To błąd. Taka wiedza daje podstawy by weryfikować informacje napływające z zewnątrz, rozumieć zależności, nie polegać tylko na informacjach dostarczanych przez producentów rozwiązań, ale mieć też szersze spojrzenie – wyjaśnił Jacek Starościc, prezes zarządu firmy Perceptus.

Pracodawcy także doceniają formalną edukację w zakresie ich specjalizacji.  

- W Perceptus szukamy osób, które mają już jakąś bazę. Wiedzę, na której można budować dalej. Dyplom ukończenia studiów podyplomowych pokazuje, w jakim kierunku taka osoba chce się rozwijać. Widać, że jest zdeterminowana i będzie do nas pasować. Ludzi z takim przygotowaniem jest niestety mało i stąd właśnie wspólny pomysł na studia podyplomowe – dodał Starościc.

Dzięki 16-letniemu doświadczeniu w zabezpieczaniu cyfrowym klientów w Polsce oraz aktywnym działaniom w inicjatywach takich jak Cyber Made in Poland czy PW Cyber, Perceptus zapewnia praktyczne i aktualne podejście do kwestii cyberbezpieczeństwa.

- Współpracujemy z Uniwersytetem Zielonogórskim od lat. Transfer wiedzy i technologii powoduje, że coraz lepiej rozumiemy, jak możemy wzajemnie czerpać ze swoich umiejętności. Nasi inżynierowie posiadają ogromne doświadczenie. Widzieli już niejeden atak hackerski, nie jeden udaremnili. Znają się na sprzęcie, potrafią skutecznie projektować architekturę zabezpieczeń – w tych praktycznych obszarach z pewnością będą wspierać kadrę akademicką. Z resztą wspierali ją już wcześniej, w trakcie 9 lat realizacji programu Akademii Perceptus, która była niczym innym jak praktycznymi warsztatami realizowanym dla studentów studiów inżynierskich – tak prezes zarządu Perceptus podsumował udział firmy jako partnera tych studiów. 

uczelnia

Twoja przewaga na rynku pracy 

Podczas studiów będziesz mieć możliwość uczestniczenia w projektach i warsztatach prowadzonych przez specjalistów z Perceptus, dzięki czemu zdobędziesz unikalne doświadczenie, które wyróżni Cię na rynku pracy. Ponadto, jako student będziesz miał szansę na wgląd w najnowsze technologie i metody ochrony, co jest nieocenione w szybko zmieniającym się świecie cyberbezpieczeństwa.

- Zakres jest szeroki, dotyka wszystkich obszarów niezbędnych do zrozumienia złożoności tematyki cyberzagrożeń. Uczestnik studiów pozna zagadnienia związane z kryptografią, zrozumie architekturę systemów cyberbezpieczeństwa, dostanie solidną dawkę wiedzy na temat ochrony informacji wrażliwych, cennych dla organizacji, w tym też danych osobowych.. Zostanie też przygotowany do tego, by budować swój zespół ds. cyberbezpieczeństwa, co zwłaszcza na stanowiskach zarządczych jest cenną wiedzą – wyjaśnił Jacek Starościc.

Nie przegap szansy na bycie na froncie cyberbezpieczeństwa. Zapisz się na studia podyplomowei zbuduj swoją przyszłość na solidnych fundamentach. Zapewnij sobie i Twojej organizacji przewagę, bo wiedza o cyberbezpieczeństwie staje się nie tylko komfortem, ale i obowiązkiem.

Dlaczego warto studiować właśnie na Uniwersytecie Zielonogórskim?

Studia podyplomowe z cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie Zielonogórskim otwierają drzwi do głębokiej i praktycznej wiedzy w jednym z najbardziej dynamicznych obszarów technologii. Absolwenci otrzymują certyfikat ukończenia studiów wydany przez Ministra Nauki, co stanowi prestiżowe potwierdzenie ich kompetencji.

Studia adresowane są do osób z różnym poziomem wykształcenia wyższego, które chcą rozwijać umiejętności w cyberbezpieczeństwie. Idealni kandydaci to obecni lub przyszli specjaliści IT, administratorzy systemów, pracownicy administracji publicznej, organów ścigania, sektora bankowego oraz kadra zarządzająca, odpowiedzialna za bezpieczeństwo informacji.

uczelnia

Cel i korzyści ze studiów

Program ma na celu przekazanie umiejętności zarządzania cyberbezpieczeństwem, obejmujących opracowywanie strategii, zarządzanie ryzykiem oraz reagowanie na incydenty. Studia, trwające dwa semestry, łączą teorię z praktycznymi aspektami, takimi jak kryptografia, zarządzanie bezpieczeństwem aplikacji, a także nowoczesne podejścia jak blockchain. Program zapewnia 190 godzin zajęć, w tym wykłady i warsztaty, realizowane w formie hybrydowej z wykorzystaniem aplikacji Google Workspace.

Materiał partnera

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat
cyberbezpieczeństwa