Co w programie konferencji?
Jeśli chodzi o merytoryczną stronę wydarzenia, to w programie konferencji znajdziemy wiele na temat normy ISO 27001 – zarówno w kontekście podejścia procesowego, jak i podejścia do zabezpieczeń z załącznika A.
Wymiana Doświadczeń Branży Bezpieczeństwa Informacji będzie też dobrą okazją, by sprawdzić, czy podjęte działania związane z aktualizacją systemu do nowych wymagań normy zmierzają we właściwą stronę. Pojawią się też tematy związane z bezpieczeństwem chmury obliczeniowej w kontekście współdzielonej odpowiedzialności oraz spojrzenie przez pryzmat zabezpieczeń technologicznych z normy ISO 27001.
NIS2 to temat, którego nie sposób pominąć, a zderzenie dwóch spojrzeń – praktyki i teorii – może dać zaskakujące efekty. Ważnym punktem programu będzie też temat analizy ryzyka i narzędzi wykorzystywanych do jej wykonania, takich jak BIA czy TARA. Kolejnym istotnym elementem, zwłaszcza w kontekście przyjęcia AI ACT, będzie przedstawienie nowego standardu – ISO 42001 – który zawiera wytyczne dla zarządzania systemami AI w sposób odpowiedzialny i etyczny.
Będzie o zarządzaniu incydentami i hakerach
Podczas konferencji poruszony zostanie także zawsze aktualny temat dotyczący zarządzania incydentami. Uczestnicy wydarzenia będą również rozmawiać o hakerach i ich technikach działania. Wiele na ten temat pojawi się drugiego dnia konferencji, rozpoczynając od porannego warsztatu – CyberZagadka vol. 2, który podczas ubiegłorocznej konferencji zebrał jedne z najwyższych not.
Ponadto bazując na doniesieniach medialnych, uczestnicy Wymiany Doświadczeń Branży Bezpieczeństwa Informacji będą się zastanawiać, co mogło doprowadzić do wystąpienia opisanego w mediach incydentu. Czy to zawsze w ostateczności błąd ludzki lub socjotechnika? A może rozwiązanie typu passwordless okaże się pomocne w tej nierównej walce z przestępcami?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań pojawią się podczas konferencji Wymiana Doświadczeń Branży Bezpieczeństwa Informacji.
Do zobaczenia!