Abnormal Security – ochrona maili
Startup Abnormal Security to organizacja oferująca nowoczesne rozwiązania w dziedzinie ochrony e-maili. Platforma spółki oparta na chmurze walczy z zaawansowanymi atakami ukierunkowanymi, chroniąc organizacje korzystające z programów takich jak Office 365, G-Suite, Outlook, Microsoft Teams, Gmail, Slack czy Zoom. Jedną z kluczowych funkcji platformy jest wykrywanie włamań na konta e-mail oraz blokowanie ataków phishingowych i złośliwych wiadomości. Abnormal Security wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby analizować zachowanie użytkowników i wykrywać potencjalne zagrożenia, co pozwala szybko reagować na incydenty. Mowa tutaj o tzw. analizie behawioralnej.
Rozwiązanie to wspomaga ochronę we wcześniej wspomnianych programach, ulepszając już istniejące opcje zabezpieczeń. Dzięki temu jest to dodatkowa warstwa ochrony przed zaawansowanymi cyberatakami na twoją organizację. Co więcej – dodatkowym aspektem jest również blokowanie szerokiego spektrum ataków. Od socjotechnik po ataki generowane przez narzędzia AI. Platforma Abnormal Security skupia się na wykrywaniu i zatrzymywaniu różnorodnych zagrożeń, zapewniając tym samym kompleksową ochronę.
Mowa tutaj o takich zagrożeniach jak ataki typu BEC, ataki związane z oszustwami finansowymi, czy próby przejęcia kont e-mailowych w celu rozprowadzania złośliwego oprogramowania. Krótko mówiąc – Abnormal Security oferuje rozwiązania, które idą znacznie dalej niż standardowe opcje cyberbezpieczeństwa. Ich platforma skupia się na wykrywaniu, blokowaniu i reagowaniu na zaawansowane zagrożenia, zapewniając organizacjom bezpieczne środowisko pracy w dobie coraz bardziej wyrafinowanych ataków cybernetycznych.
Lacework – automatyzacja bezpieczeństwa chmury
W ostatnich latach usługi chmurowe stały się kluczowym miejscem działalności dla wielu firm, oferując zaawansowane rozwiązania i skalowalność. Jednak jak to bywa ze wszystkim, co popularne – pojawiło się tu dużo zagrożeń. Odpowiedzią na nie jest Lacework – startup skupiający się na automatyzacji bezpieczeństwa w chmurze. Ich platforma oferuje ocenę konfiguracji, wykrywanie zagrożeń oraz zapewniania zgodności w środowiskach wielochmurowych. Co więcej – startup dostarcza też rozwiązania w zakresie monitorowania zachowań, wykrywania anomalii czy wykrywania włamań do hosta w różnych platformach chmurowych.
Jednym z kluczowych atutów Lacework jest jej wszechstronność – oprogramowanie to integruje się z różnymi środowiskami, w tym z AWS, Azure, Google Cloud i Kubernetes. Platforma Lacework wyróżnia się automatyzacją w zakresie każdego aspektu cyberbezpieczeństwa, co obejmuje nie tylko ocenę konfiguracji czy monitorowanie zachowań, lecz także wykrywanie zagrożeń, badanie incydentów oraz zapewnienie ciągłego monitorowania wszystkich komponentów chmury.
Dodatkowo oprogramowanie to pomaga w wykrywaniu zagrożeń, wyszukiwaniu podejrzanych komunikatów i zapewnieniu bezpieczeństwa w szerokim spektrum różnorodnych środowisk chmurowych. Reasumując, w dobie dynamicznych zmian w środowiskach chmurowych, Lacework wydaje się obiecującym rozwiązaniem. I pozwalaja firmom na rozwijanie swojego biznesu w sposób bezpieczny i efektywny. Najważniejszym aspektem okazuje się automatyzacja i zapewnienia ciągłego cyberbezpieczeństwa w środowisku chmurowym. Co stanowi kluczową wartość dla coraz większej liczby przedsiębiorstw decydujących się na usługi chmurowe.
HoxHunt – Platforma e-learningowa dla pracowników
Najsłabszym ogniwem w kontekście cyberbezpieczeństwa zawsze jest człowiek. W końcu to ataki socjotechniczne stanowią największą część wszystkich incydentów cyfrowych. Dlatego tak ważne jest dbanie o odpowiednią edukację pracowników. I tu pojawia się HoxHunt, startup oferujący platformę zwiększającą świadomość w zakresie zagrożeń cyfrowych. Podejście organizacji skupia się na podnoszeniu świadomości pracowników poprzez symulowanie różnorodnych ataków jak phishing czy spear phishing oraz nagradzanie za zgłaszanie potencjalnych problemów związanych z bezpieczeństwem.
Platforma HoxHunt wykorzystuje sztuczną inteligencję, naukę behawioralną i zaawansowaną automatyzację, aby kompleksowo zarządzać ryzykiem ludzkim. Jej głównym celem jest wykształcenie wzorca zachowań pracowników w obszarze cyberbezpieczeństwa, co przyczynia się do zwiększenia możliwości ochrony, wykrywania i reagowania na zagrożenia, minimalizując tym samym ryzyko.
Platforma ta skutecznie symuluje ataki, które są dostosowane do języka, roli i lokalizacji użytkowników. Dzięki temu są one bardziej realistyczne i skuteczne w podnoszeniu świadomości. Symulacje te są oparte na aktualnych informacjach o zagrożeniach, co umożliwia użytkownikom nauczenie się rozpoznawania i reagowania na potencjalne incydenty w sposób efektywny i bezpieczny. Startup chwali się, że ich rozwiązanie pomaga ograniczyć skuteczne ataki phishingowe o 70%.
Dodatkowo platforma umożliwia reakcję na rzeczywiste ataki w sposób efektywny. Grupuje zduplikowane raporty w pojedyncze zdarzenia, przyspieszając tym samym reakcję na zagrożenia oraz eliminację potencjalnych incydentów. W kontekście współczesnego środowiska biznesowego, gdzie bezpieczeństwo danych jest priorytetem, podejście HoxHunt jest zdecydowanie skuteczne. Skupienie na zmianie zachowań pracowników i edukacji w zakresie cyberbezpieczeństwa stanowi istotny krok w kierunku bardziej świadomej i bezpiecznej pracy w środowisku online.
To przykłady tylko niektórych spółek technologicznych, które dostarczają rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa. Grunt to dostosować rozwiązanie do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Jednak jak pokazują liczne przykłady – na bezpieczeństwie (w tym cyberbezpieczeństwie) naprawdę nie warto oszczędzać.