Skip to main content
Loading...
Szukaj
Logowanie
Dane logowania.
Nie masz konta? Załóż je tutaj.
Zarejestruj się
Zarejestruj się
Masz konto? Zaloguj się tutaj.

Potencjał i rola sektora prywatnego w systemie bezpieczeństwa narodowego. 24. Konferencja Branży Ochrony

Potencjał i rola sektora prywatnego w systemie bezpieczeństwa narodowego. 24. Konferencja Branży Ochrony

Technologie służące narodowemu bezpieczeństwu, współpraca z mieszkańcami i partycypacja społeczna w tworzeniu bezpiecznych przestrzeni, bezpieczeństwo społeczności, organizacja cyberbezpieczeństwa, praca zdalna w branży ochrony oraz potencjał i rola sektora prywatnego w systemie bezpieczeństwa narodowego w obecnej sytuacji geopolitycznej to tylko kilka wybranych tematów, które poruszono podczas 24. Konferencji Branży Ochrony, która odbyła się 28 — 29 września 2023 w Jachrance.

Organizatorem była Polska Izba Ochrony Osób i Mienia, współorganizatorem przedsięwzięcia: Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej, Partnerami Honorowymi: Targi e Securex, oraz Partnerzy merytoryczni: Stowarzyszenie Polskich Specjalistów Bombowych, Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW, Kancelaria RK Legal, Safety Project, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego „Apeiron”.

!zdjecie 1

!zdjecie 2

Konferencje oficjalnie otworzył Prezes Zarządu Polskiej Izby Ochrony Marcin Pyclik oraz prof. dr. hab. Bernard Wiśniewski, przedstawiciel współorganizatora Akademii WSB.

!zdjecie 3

!zdjecie 4

!zdjecie 5

W trakcie konferencji oprócz merytorycznych wystąpień odbył się panel dyskusyjny nt. udziału prywatnego sektora ochrony w systemie bezpieczeństwa Państwa, w których uczestniczyli m.in. płk SOP dr Jarosław Cymerski, Paweł Płużyczka — Koordynator ds bezpieczeństwa Igrzysk Europejskich w Krakowie w 2023 r, Prezes Stowarzyszenia Polskich Specjalistów Bombowych Adam Niemczyk czy Pułkownik rezerwy SZ RP były dowódca Jednostki Wojskowej GROM, Piotr Gąstał.

Dyskusja stanowiła wprowadzenie do merytorycznych wykładów, w których uczestnicy 24. Konferencji Branży Ochrony mogli poznać najnowsze rozwiązania technologiczne użyteczne dla narodowego bezpieczeństwa. Tradycyjnie konferencja łączyła wymiar naukowy i praktyczny, umożliwiając wymianę doświadczeń wielu środowisk, prezentując kierunki rozwoju sektora security w Polsce i na świecie.

Więcej informacji na stronie: www.konferencjapio.pl

Polska Izba Ochrony jest organizacją samorządu gospodarczego działającą na podstawie ustawy o izbach gospodarczych oraz zgodnie z własnym Statutem usankcjonowanym przez Sąd Rejestrowy. Izba zrzesza na zasadach dobrowolności przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie ochrony osób i mienia, projektowania, produkcji, obrotu towarowego i usług w zakresie technicznych urządzeń, środków i systemów ochrony osób i mienia, doradztwa w dziedzinie bezpieczeństwa osób i mienia, usług detektywistycznych. Polska Izba Ochrony reprezentuje interesy gospodarcze zrzeszonych w niej podmiotów w zakresie ich działalności wytwórczej, handlowej i usługowej, w szczególności wobec organów państwowych.

!zdjecie 6

Oceń artykuł

Jak możesz czytać Security Magazine?

  1. Kliknij w POBIERZ - rozpocznie się pobieranie PDF-a na Twoje urządzenie.
  2. Śledź nasze kanały na Facebooku, LinkedIn i TikTok - tam również udostępniamy informacje na temat wydania
  3. W przystępny sposób korzystaj z lektury za pomocą ISSUU — poniżej.

Sprawdź się!

Powiązane materiały

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat
cyberbezpieczeństwa