Skip to main content
Loading...
Szukaj
Logowanie
Dane logowania.
Nie masz konta? Załóż je tutaj.
Zarejestruj się
Zarejestruj się
Masz konto? Zaloguj się tutaj.

Zerowe zaufanie, anominizacja danych i elektroniczne podpisy

Zerowe zaufanie, anominizacja danych i elektroniczne podpisy

Świat biznesu stoi na progu coraz większych wyzwań. Kwestie związane z cyberbezpieczeństwem się komplikują. Dlatego jeśli prowadzisz firmę – musisz być w stanie mierzyć się z potencjalnymi zagrożeniami. Niejednokrotnie w tej kwestii bardzo mogą pomóc Ci startupy z całego świata.

Dostęp zerowego zaufania – GoodAccess

Czeski startup GoodAccess specjalizuje się w dziedzinie bezpiecznego dostępu do zasobów biznesowych. Organizacja oferuje niedrogie rozwiązania dostępu do sieci o zerowym zaufaniu, które są nie tylko łatwe we wdrożeniu, ale także proste w zarządzaniu i obsłudze. To szczególnie ważne w dobie pracy hybrydowej i zdalnej. Dzięki temu zapewnisz bezpieczny dostęp do swoich systemów biznesowych, danych oraz usług.

To jednak nie koniec, bo GoodAccess oferuje też inne usługi. Mowa tutaj np. o dedykowanej bramie VPN, statycznym adresie IP, centralnym pulpicie nawigacyjnym, filtrowaniu DNS, uwierzytelnianiu wieloskładnikowym, kontroli dostępu do sieci, dzienniku dostępu, białej liście adresów IP oraz jednokrotnym logowaniu. Te rozwiązania mogą pomóc Ci w zapewnieniu cyberbezpieczeństwa w Twojej firmie.

Warto podkreślić, że rozwiązanie dostępu do sieci o zerowym zaufaniu GoodAccess zostało wyróżnione przez TechRadar jako jedno z najlepszych rozwiązań ZTNA (Zero Trust Network Access). Dodatkowo w ramach swojej misji, GoodAccess wprowadził w 2022 r. pierwszą na świecie darmową biznesową sieć VPN. Pomaga ona firmom zapewnić bezpieczny dostęp zdalny bez żadnych ograniczeń.

Co więcej – wśród partnerów GoodAccess można wymienić m.in. WordPress, Salesforce, phpMyAd-min, Microsoft IIS, Apache, ZOHO, Microsoft Azure, Magento, PrestaShop, Opencart czy REDAMP Security. Dodatkowo oferta GoodAccess jest dostępna w ponad 120 krajach – w tym w Polsce.

Anonimizacja danych – Nymiz

Hiszpański startup Nymiz wykorzystuje sztuczną inteligencję do wspomagania ochrony danych osobowych. Misją organizacji jest dbanie o prywatność ludzi, niezależnie od czasu i miejsca i wspieranie Twojej firmy w tym procesie.

Nymiz skupia się na dostarczaniu dodatkowej warstwy bezpieczeństwa na poziomie danych. Proces anonimizacji lub pseudonimizacji danych ma na celu zapobieganie sytuacjom, w których poufne informacje (np. Twoich klientów) mogłyby zostać wykradzione w wyniku naruszenia cyberbezpieczeństwa lub błędu ludzkiego. Proces anonimizacji danych pozwala na oddzielenie informacji osobowych od danych identyfikujących, co gwarantuje bezpieczne przetwarzanie informacji. Co istotne, proces pseudonimizacji umożliwia identyfikację podmiotu w odniesieniu do danych sklepu, bez konieczności uwzględniania danych identyfikujących daną osobę.

W dodatku Nymiz zobowiązuje się do przestrzegania aktualnych przepisów regulacyjnych dotyczących prywatności i ochrony danych, takich jak RODO, CCPA czy LGPD. Dzięki temu firma zapewnia swoim klientom, że ich dane są bezpieczne i zgodne z obowiązującymi przepisami. Dane są anonimizowane np. poprzez zastępowanie ich gwiazdkami czy żetonami.

Startup posługuje się regułami i słownikami uzyskanymi w wyniku przetwarzania niezliczonych dokumentów z pomocą technologii NLP (Natural Language Processing). Dzięki temu sztuczna inteligencja, która dba o anonimizację czy pseudoanonimizację dokumentów – doskonale rozumie, gdzie są zawarte dane osobowe i że to właśnie te należy chronić.

Nymiz kieruje swoją ofertę głównie do administracji publicznej, służby zdrowia i usług medycznych czy prawniczych, ale nie ogranicza się wyłącznie do tych branż. Jeśli tylko Twoja firma jakkolwiek przetwarza dane osobowe – zwłaszcza w dużych ilościach – Nymiz może okazać się niezwykle pomocny w zadbaniu o ich bezpieczeństwo.

Podpisy elektroniczne – eID Easy

Estoński startup eID Easy oferuje rozwiązanie mające na celu uprościć oraz zabezpieczyć procesy związane z podpisami elektronicznymi. Organizacja specjalizuje się w zapewnieniu bezpiecznej infrastruktury dla podpisów cyfrowych, które spełniają międzynarodowe przepisy i standardy.

Każdy kraj ma swoje własne przepisy i urzędy certyfikacji i jest to wyzwanie dla każdego, kto stawia na ekspansję międzynarodową. Rozproszenie różnych rozwiązań do podpisów elektronicznych z różnych krajów i dostawców usług zaufania stało się poważnym wyzwaniem dla firm.

eID Easy dąży do wyeliminowania tego problemu poprzez agregację i standaryzację lokalnych i uznanych metod podpisów elektronicznych, które już zweryfikowały tożsamość użytkownika. Dzięki temu Twoja firma minimalizuje problemy związane z procesem podpisywania i jednocześnie obniża koszty konserwacji, co pozytywnie wpływa na czas i efektywność operacji.

Zazwyczaj proces wdrożenia rozwiązań związanych z podpisami cyfrowymi jest kosztowny, długotrwały i wymaga specjalistycznej wiedzy. eID Easy, mając dostęp do najlepszych ekspertów i kontakty z urzędami certyfikacji i dostawcami usług zaufania, umożliwi Twojej firmie szybkie i łatwe rozpoczęcie korzystania z podpisów elektronicznych. To wszystko jest możliwe dzięki prostemu procesowi integracji, który pozwala na natychmiastowe uruchomienie rozwiązania.

To przykłady tylko niektórych startupów technologicznych, które mogą przyspieszyć procesy w Twojej firmie, czy wesprzeć ją w zakresie cyberbezpieczeństwa. Warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, bo dzięki nim zapewniasz bezpieczeństwo sobie, swoim klientom i zasobom.

Oceń artykuł

Jak możesz czytać Security Magazine?

  1. Kliknij w POBIERZ - rozpocznie się pobieranie PDF-a na Twoje urządzenie.
  2. Śledź nasze kanały na Facebooku, LinkedIn i TikTok - tam również udostępniamy informacje na temat wydania
  3. W przystępny sposób korzystaj z lektury za pomocą ISSUU — poniżej.

Sprawdź się!

Powiązane materiały

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat
cyberbezpieczeństwa