Skip to main content
Loading...
Szukaj
Logowanie
Dane logowania.
Nie masz konta? Załóż je tutaj.
Zarejestruj się
Zarejestruj się
Masz konto? Zaloguj się tutaj.

6(27) 2024 SECURITY MAGAZINE

6(27) 2024 SECURITY MAGAZINE

Cyberzagrożenia to już nie tylko pojedyncze incydenty raz na jakiś czas. To nasza codzienność, wręcz rzeczywistość, w której musimy nauczyć się funkcjonować. Nie jest przeznaczona tylko dla wybranych, a dla wszystkich. Dziś nie ma już mowy o ignorowaniu kwestii bezpieczeństwa cyfrowego, zwłaszcza, że również cyberprzestępcy mocno docenili możliwości AI. Każdy z nas, niezależnie od roli, jaką pełni, musi być świadomy zagrożeń i umieć się przed nimi bronić. Nie ma innej drogi...

Ustawa Kamilka

Dlatego w bezpłatnym czerwcowym wydaniu "Security Magazine" znajdziesz ważne informacje, które pomogą ci zrozumieć i stawić czoła tym wyzwaniom.

Czy rezygnacja z tradycyjnych haseł to przyszłość? Jak AI rewolucjonizuje cyberbezpieczeństwo? Jak chronić się przed cyberprzestępcami wykorzystującymi najnowsze technologie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają na ciebie w najnowszym numerze.

O czym piszemy w wydaniu czerwcowym

 1. Bartosz Cieszewski, SECFENSE Sp. z o.o.:Passkeys – rewolucja w uwierzytelnianiu. Czy zrezygnujemy z haseł?
 2. Mirosław Maj, FUNDACJA BEZPIECZNA CYBERPRZESTRZEŃ:Mirosław Maj: “Nie obawiajmy się AI, a cyberprzestępców, którzy z niej korzystają"
 3. Redakcja, RZETELNA GRUPA Sp. z o.o.:Trecom Security 360: Nie ma przyszłości cyberbezpieczeństwa bez AI?
 4. Redakcja, RZETELNA GRUPA Sp. z o.o.:CyberGOV 2024: jubileuszowa edycja konferencji
 5. Redakcja, RZETELNA GRUPA Sp. z o.o.:Security Startup: Veriori, Husarnet, Authologic
 6. Anna Gucwa, Ekspert niezależny:Jak bezpiecznie wdrażać LLM w biznesie?
 7. Paweł Kaczmarzyk, KALERON Sp. z o.o.:Czy odzyskiwanie danych może być nieetyczne?
 8. Aleksandra Stankiewicz-Billewicz, BIURO INFORMACJI KREDYTOWEJ SA:Jak Alerty BIK mogą ocalić twój portfel?
 9. Tomasz Bujok, NO FLUFF JOBS Sp. z o.o.:Kto teraz rządzi rynkiem IT?
 10. dr inż. Ewelina Bartuzi-Trokielewicz, NASK — PIB:Czy deepfake zagraża integralności eurowyborów?
 11. Piotr Buszewski, RETROMEDIA.PL PSA:Władcy cybermarionetek: tajemnice chatroomów
 12. Redakcja, RZETELNA GRUPA Sp. z o.o.:Czy UE jest przygotowana na cyberataki podczas wyborów?
 13. Ireneusz Sas, G2A.COM:Czy twoja firma naprawdę potrzebuje SOC?
 14. Damian Jemioło, RZETELNA GRUPA Sp. z o.o.:CyberMarka: Jak stworzyć podcast o cyberbezpieczeństwie?
 15. Rafał Brudnicki, Servers24.pl:Jakie obowiązki nakłada NIS2 na firmy?
 16. Redakcja, RZETELNA GRUPA Sp. z o.o.:Prawne starcia z AI. Sztuczna inteligencja w ogniu pozwów
 17. Redakcja, RZETELNA GRUPA Sp. z o.o., Krzysztof Bryła, 2BeAware, Andrzej Piotrowski, ISSA POLSKA:Wywiad. ISSA Local: historie sukcesu i nowe możliwości

Z każdym wydaniem "Security Magazine" rośnie w siłę. Do grona redakcji i stałych współpracowników dołączyły kolejne osoby. Na pokładzie jest z nami Miłosz Jarząb oraz Anna Gucwa. 

"Władcy cybermarionetek"

Piotr Buszewski rozpoczyna z tym wydaniem swój cykl "Władcy cybermarionetek".

- Od zarania dziejów człowiekowi zawsze towarzyszyło zjawisko oszustwa. Oszust, niezależnie od czasów, to był ten 'zawód' nie do zdarcia — zawsze pojawiał się w formie adekwatnej do swojej epoki. Ale nigdy w historii ludzkości mistrzowie manipulacji nie mieli do dyspozycji takich potężnych narzędzi jak internet czy AI. Dlatego to tak fascynujące i chciałbym tę wybuchową mieszankę rozłożyć na czynniki pierwsze i dokładnie opisać w swoich artykułach - przekazał pomysłodawca i realizator nowego cyklu. Brzmi ciekawie i intrygująco, prawda? Kiedy przeczytasz tekst "Tajemnice chatroomów" — zrozumiesz, co mamy na myśli.

CyberMarka

Mamy niesamowity odzew na cykl, który ruszył w poprzednim wydaniu. Tym razem w "CyberMarce" Damian Jemioło — który w swojej karierze nagrał prawie 200 odcinków podcastów, był współtwórcą takich formatów, jak „Marketing Przegadany”, „Post Sponsorowany”, czy „Kanał Strategiczny” i za ten ostatni otrzymał nagrodę na konkursie Kreatura 2023 — zdradza, jak rozpocząć przygodę z podcastem w branży cybersecurity i czy w ogóle ma to sens. 

Patronat medialny

Odbyły się dwa patronowane przez nas wydarzenia: Trecom Security 360 oraz CyberGOV. Gorąco zachęcamy do fotorelacji z wydarzeń, bo nie znajdziesz ich nigdzie indziej. Właśnie tym wyróżniamy się spośród grona innych patronów medialnych. Nie tylko zapraszamy do udziału, ale pokazujemy też, jak było, kto był, co się wydarzyło, co cię ominęło.  

Przed nami w najbliższych dniach:

  Gorąco polecamy lekturę najnowszego wydania.

  Uważasz, że "Security Magazine" to warte zainteresowania źródło wiedzy i godne polecenia pismo online? Podziel się swoją opinią na LinkedIn lub przesyłając ją do nas: [email protected].

  Każda opinia jest dla nas niezwykle cenna i pomaga nam jeszcze lepiej odpowiadać na Twoje potrzeby. Dziękujemy, że jesteś z nami i że wspólnie budujemy bezpieczniejszą rzeczywistość online.

  Studia Perceptus

  Powiązane materiały

  Zapisz się do newslettera

  Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat
  cyberbezpieczeństwa