Jubileuszowa edycja AT Summit, obchodząca swoje dziesięciolecie, wyróżniała się nie tylko ze względu na swój okrągły jubileusz, ale przede wszystkim dzięki bogactwu poruszanych tematów, dogłębnie opracowanych case studies oraz najlepszych praktyk w dziedzinie bezpieczeństwa IT. To wydarzenie stało się znaczącym punktem na mapie międzynarodowych konferencji, skupiającym uwagę profesjonalistów z całego świata.
Znaczącym aspektem tej edycji była obecność 100 ekspertów z największych firm działających na polskich oraz światowych rynkach. Taka reprezentacja świadczy o międzynarodowym znaczeniu i prestiżu konferencji.
W skład Rady Programowej konferencji AT Summit 2023 weszli:
- dr Magda Chelly — Responsible Cyber,
- Dariusz Czerniawski — Eurofins,
- Przemysław Dęba — Orange Polska,
- Karolina Doran — IBM Polska,
- Kraje Bałtyckie i Ukraina,
- Patryk Gęborys — EY,
- Przemysław Jaroszewski — Standard Chartered Global Business Services,
- Dariusz Jurewicz — HSBC Bank Polska,
- Paweł Kaczmarek — ING Bank Śląski,
- Marcin Kobyliński — ManpowerGroup / ISSA Polska,
- Lech Lachowicz — PepsiCo,
- Barbara Nerć-Szymańska — ISACA Warsaw Chapter,
- Krzysztof Słotwiński — BNP Paribas,
- prof. Jerzy Surma — SGH,
- dr Jakub Syta — Akademia Marynarki Wojennej W Gdyni / ISSA Polska,
- Marcin Szydłowski — Booksy International
- Jakub Teska — EY.
Wśród gości specjalnych znaleźli się:
- Gynvael Coldwind — HexArcana Cybersecurity GmbH,
- Tamara Hendriksen — Orange Cyberdefense,
- Jake Norwood — Booz Allen Hamilton,
- Mark Snel — Signify,
- Richard Stiennon — IT-Harvest
- Liviu Vâlsan — CERN.
A wśród ponad 100 prelegentów konferencji, których nie sposób wymienić z osobna, znaleźli się reprezentanci między innymi firm i organizacji:
- European Union Agency for Cybersecurity,
- DPD,
- Evention,
- Urząd Komisji Nadzoru Finansowego,
- IBM,
- QuoIntelligence,
- Mastercard,
- Fortinet,
- Sandoz,
- Avon,
- ISSA Polska,
- ING Bank Śląski,
- Labyrinth,
- Linux Polska,
- EY Polska,
- ISACA Board of Directors,
- PepsiCo,
- TAURON Polska Energia,
- #CyberMadeInPoland,
- Akamai Technolgies,
- Orange Polska,
- (ISC)2 Chapter Poland,
- Huawei Technologies,
- ERGO Hestia, Paytel,
- Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni,
- Safesqr,
- ESET,
- Netskope,
- SentinelOne,
- Uniwersytet Śląski,
- DAGMA Bezpieczeństwo IT,
- G2A.COM,
- Santander Bank Polska,
- CISCO,
- Volvo.
Eksperci ci dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, oferując uczestnikom unikalne spojrzenie na aktualne i przyszłe wyzwania w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Wśród poruszanych tematów znalazły się takie kwestie jak rozwój technologii, cyberzagrożenia, ochrona danych oraz innowacyjne podejścia do zarządzania bezpieczeństwem informacji.
Case studies prezentowane podczas konferencji pozwoliły uczestnikom zrozumieć realne scenariusze i wyzwania, z jakimi borykają się organizacje na całym świecie. Analiza konkretnych przypadków dała możliwość zgłębienia wiedzy na temat skutecznych strategii i rozwiązań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. To praktyczne podejście było nieocenione dla profesjonalistów, którzy mogli zastosować zdobytą wiedzę w swoich codziennych działaniach.
Jubileuszowa edycja AT Summit była również platformą do wymiany najlepszych praktyk. Uczestnicy dyskutowali i dzielili się doświadczeniami. Networking i możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych dodatkowo podkreślały wartość tego wydarzenia.
Podczas AT Summit uczestnicy mieli okazję wziąć udział w ponad 20 tematach dyskusji, 10 warsztatach oraz 12 spotkaniach w ramach forum dobrych praktyk. Dodatkowo, wieczór specjalny z rozstrzygnięciem Jubileuszowego Konkursu AT Summit z rozdaniem nagród w kategoriach Ludzie, Projekty, Organizacje był jednym z najbardziej oczekiwanych punktów programu.
W tym roku szczególny nacisk położono na konsekwencje ekspansji cyberbezpieczeństwa poza tradycyjne obszary jego zastosowań. Eksperci podkreślali, jak cyberbezpieczeństwo staje się nieodłączną częścią działalności biznesowej, a także jak ogromna jest skala wyzwań w tym obszarze, zwłaszcza w kontekście narastającego kryzysu kadrowego oraz rosnącej liczby regulacji istotnych dla branży.
Przed rozpoczęciem konferencji, 21 listopada, odbyło się spotkanie i kolacja dla wszystkich prelegentów i panelistów w Hotelu Marriott Warszawa Centrum. Było to doskonałe miejsce do nawiązywania kontaktów i wymiany doświadczeń przed oficjalnym rozpoczęciem konferencji.
Organizatorem wydarzenia była firma Evention wraz ze stowarzyszeniem ISSA Polska, która zadbała o każdy szczegół, aby uczestnicy mogli w pełni skupić się na merytorycznej stronie konferencji. Uczestnicy mieli również możliwość uzyskania do 19 punktów CPE, co jest dodatkowym atutem dla profesjonalistów z branży.
10. Jubileuszowa Edycja Advanced Threat Summit 2023 była wydarzeniem pełnym wiedzy, inspiracji i możliwości nawiązania cennych kontaktów. Stanowiła platformę do dyskusji o aktualnych oraz przyszłych wyzwaniach w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, a jej międzynarodowy charakter potwierdził znaczenie Polski na globalnej mapie cyberbezpieczeństwa.
Konferencja Advanced Threat Summit to nasze najważniejsze wydarzenie w temacie cybersecurity — można powiedzieć, że nasz okręt flagowy. Pozycjonujemy je na wydarzenie adresowane przede wszystkim w stronę czynnych menedżerów cybersecurity, którzy pracują w sektorze enterprise. Wiedzą, że to co robią, ma rolę służebną wobec biznesu, rozumieją ograniczenia czasu, zasobów ludzkich i budżetu. Dlatego agenda konferencji jest budowana (wspólnie z Radą Programową) wokół triady tworzonej przez 1. technologie, 2. procesy, procedury i regulacje (organizację) i 3. ludzi. Co roku mamy wielu świetnych prelegentów z zagranicy, ale trzon konferencji to przedstawiciele polskiego środowiska cybersec — szczególnie liczną grupą są członkowie społeczności CSO Council. Prace nad konferencją trwają przez 9-10 miesięcy -jest to wielki złożony projekt, angażujący cały team Evention. Cieszę się, że zrobiliśmy już 10 edycji konferencji, z rekordową dużą niedawną jubileuszową edycją. To wydarzenie od początku robimy wspólnie z ISSA Polska, której to organizacji zawsze jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie i obecność. Natomiast sama konferencja jest też wspierana przez inne liczące się organizacje branżowe oraz praktycznie wszystkich liczących się dostawców technologii i usług cyberbezpieczeństwa — jest więc miejscem spotkania się całego rynku cybersecurity w Polsce