Skip to main content
Loading...
Szukaj
Logowanie
Dane logowania.
Nie masz konta? Załóż je tutaj.
Zarejestruj się
Zarejestruj się
Masz konto? Zaloguj się tutaj.

Security News - styczeń 2024

Security News - styczeń 2024

Studia Cyberbezpieczeństwo WSiZ

RAPORT ATS2023

Owocem 10. jubileuszowej edycji konferencji Advanced Threat Summit jest raport „Sztuczna inteligencja – wróg czy sojusznik cyberbezpieczeństwa?” Jest on źródłem wiedzy o przyszłości cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji. Ten unikalny materiał pozwala spojrzeć w przyszłość technologii, przedstawiając najnowsze trendy, wyzwania i innowacje w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i AI. Analizuje wpływ AI zarówno z perspektywy obronnej, jak i ofensywnej. Przedstawia rozwój rynku sztucznej inteligencji w cyberbezpieczeństwie, podkreślając zarówno wyzwania, jaki możliwości wynikające z integracji tych technologii.

Jego mocną stroną jest kompleksowe podejście do tematu, obejmujące technologiczne, etyczne i praktyczne aspekty wykorzystania AI. Dostarcza cennych informacji dla profesjonalistów, jak i dla osób zainteresowanych szerszym kontekstem techno-logicznym i społecznym AI. Polecamy jego lekturę dla uzyskania głębszego zrozumienia obecnych i przyszłych trendów w cyberbezpieczeństwie oraz roli, jaką AI odegra w kształtowaniu tej dziedziny. Można go pobrać TUTAJ.

SZKOŁA DOKTORSKA W NASK

1 października 2024 roku pierwsi doktoranci rozpoczną kształcenie w Szkole Doktorskiej NASK-PIB! Dyrektor NASK Wojciech Pawlak podpisał zarządzenie oficjalnie powołujące szkołę, która będzie tworzyć w NASK SCIENCE środowisko badań nad AI i zagadnieniami cyberbezpieczeństwa. Szczegóły już niebawem.

AI ACT DLA UNII EUROPEJSKIEJ

AI Act to innowacyjna inicjatywa regulacyjna Unii Europejskiej, która ma na celu ustanowienie jasnych zasad korzystania z sztucznej inteligencji (AI). Ostatnie porozumienie w sprawie AI Act spotkało się z entuzjazmem, choć nadal istnieją zagadnienia wymagające wyjaśnienia, a finalizacja prac może zająć kilka miesięcy. Komisarz UE Thierry Breton ogłosił, że Europa jest pierwszym kontynentem z jasnymi zasadami dotyczącymi AI, mimo obaw niektórych państw o hamowanie rozwoju rynku AI.

Najważniejsze aspekty AI Act obejmują m.in. systemy rozpoznawania twarzy, zdalną biometrię i egzekwowanie prawa. AI Act ma stanowić rewolucję w biznesie, a jego jasność i pewność są istotne dla uniknięcia dezorientacji rynku i utrudnień w inwestycjach. Akt nie został zmieniony o 180 stopni, zachowując podział na kategorie ryzyka użycia AI. Uregulowano status wydajnych modeli AI oraz obowiązek rozliczania się producentów z danych, na których systemy AI były trenowane.

REKRUTACJA DO CYBERWOJSKA

Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, powołane w 2022, rozpoczęło drugą edycję kampanii rekrutacyjnej dla studentów technicznych. DKWOC, poszukujące kandydatów do służby w cyberprzestrzeni, skupia się na młodych talentach z umiejętnościami analitycznymi, kreatywnością i zainteresowaniem krypto-logią czy technologią. Szczegółowe informacje dostępne są online oraz na uczelniach. Więcej informacji o karierze w WOC można uzyskać pod numerem infolinii 509-677-777.

Ustawa Kamilka

Sprawdź się!

Powiązane materiały

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat
cyberbezpieczeństwa